Drobne upominki od dzieci

Każda młoda para jest wyjątkowa i z całą pewnością zasługuje na niepowtarzalny prezent ślubny. Uczestnikami weselnych przyjęć są na ogół nie tylko dorośli, ale również dzieci. Maluchy również chcą obdarować nowo poślubionych małżonków, więc warto podsunąć im kilka ciekawych propozycji na własnoręcznie wykonany upominek na ślub.

Dzieci zazwyczaj wkładają bardzo wiele serca w tworzone przez siebie prezenty. Takie upominki od dzieci dla młodej pary są praktycznie zawsze wzruszające i dostarczają mnóstwo radości. I chociaż w sklepach można znaleźć dzisiaj bardzo szeroką gamę prezentów ślubnych od dzieci, to jednak o wiele cenniejsze są podarunki wykonane zupełnie samodzielnie.

Każde dziecko może przygotować kolorową laurkę dla młodej pary, zwłaszcza, że do wykonania takiego upominku potrzebny jest jedynie blok techniczny oraz kredki. Z pomocą tych prostych akcesoriów można wyczarować także przepiękną kartkę z życzeniami, oczywiście płynącymi prosto z serca. Starsze dzieci mogą taki prezent również ciekawie ozdobić, na przykład różnobarwnymi koralikami czy tasiemkami.

Jeśli nasza pociecha wykazuje talent artystyczny, wówczas można jej również podsunąć oryginalny pomysł wykonania figurki z masy solnej na ślub młodej pary. Masa solna świetnie nadaje się do modelowania różnego rodzaju przedmiotów, więc w zasadzie w ten sposób można wykonać wiele rozmaitych figurek, ozdób czy ramek. Może to być figurka pani młodej, pana młodego bądź jakiegokolwiek innego elementu kojarzącego się ze ślubem.

Masę solną przygotowuje się w dość prosty sposób, gdyż wystarczy ze sobą połączyć szklankę mąki, szklankę soli oraz sto dwadzieścia mililitrów wody. Prezent w formie figurki z masy solnej na pewno będzie niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Lepienie z masy solnej będzie przy tym dla dzieci doskonałą zabawą. Ulepioną figurkę na końcu można pomalować i zabezpieczyć bezbarwnym lakierem do paznokci.

Dzieci mogą także wykonać oryginalny podarunek dla pary młodej z kolorowej bibuły. Bibuła znakomicie sprawdzi się przede wszystkim do tworzenia kwiatków, a nawet całych bukietów. W ten sposób można stworzyć unikatową kompozycję bibułowych kwiatów, która będzie stanowić wiązankę dla pary młodej od dziecka.

Istnieje wiele różnego rodzaju pomysłów na upominki dla pary młodej od dzieci. Zanim jednak zdecydujemy się nabyć gotowy prezent, warto pomyśleć o własnoręcznym wykonaniu drobiazgu przez pociechę, zwłaszcza, że taki podarunek na pewno będzie wyjątkową pamiątką.