Oryginalne podziękowanie dla rodziców, chrzestnych, dziadków, świadków

Organizacja wesela zazwyczaj pochłania sporo czasu i pieniędzy. W trakcie zabawy warto jednak znaleźć miejsce oraz czas na podziękowanie dla rodziców, chrzestnych i dziadków, zwłaszcza, że są to najważniejsze osoby na każdym weselu. Takie osoby często wręczają kosztowne i oryginalne prezenty ślubne, więc warto zadbać o to, aby ich uczestnictwo w całej ceremonii zostało docenione.

Jeszcze do niedawna najbardziej popularną formą podziękowań dla rodziców na weselu było wręczanie kwiatów. Obecnie natomiast młode pary coraz częściej obdarowują swoich rodziców czy dziadków znacznie bardziej oryginalnymi podarunkami. Takie upominki powinny przede wszystkim na długo pozostawać w pamięci i przypominać o naszym ślubie.

W trakcie weselnych ceremoniałów zazwyczaj podziękowania składane są gościom, księdzu oraz świadkom. Szczególnie ważne są jednak weselne podziękowania rodzicom, którzy są osobami bardzo istotnymi w życiu każdego człowieka. Zazwyczaj moment składania podziękowań rodzicom jest bardzo sentymentalny i wzruszający. W takiej chwili warto zadbać o to, aby móc wręczyć im oryginalne podarunki.

Podziękowania dla rodziców mogą być złożone zarówno po wzniesieniu pierwszego toastu, jak i po oczepinach. Wcześniej warto przygotować sobie tekst do wygłoszenia. Młodzi bardzo często zastanawiają się, co w takiej chwili należy powiedzieć. Najpiękniejsze życzenia są jednak te, które płyną prosto z serca.

Wybór podarunków dla rodziców, chrzestnych oraz dziadków jest także bardzo ważny. Oczywiście miłym akcentem jest wciąż obdarowywanie najbliższych osób na weselu bukietami kwiatów, ale zamiast nich można rodzicom podarować upominek znacznie bardziej oryginalny. Może to być na przykład butelka dobrego czerwonego wina z inicjałami młodych na etykiecie. Do takiego upominku można dołączyć jeszcze pisemne podziękowanie.

Równie pięknym podarunkiem na podziękowanie dla rodziców może być własnoręcznie skomponowany album, w którym mogą znaleźć się chociażby zdjęcia z najważniejszych dla rodziny chwil. Warto też zostawić miejsce na fotografie z ceremonii i zabawy weselnej.

Jeśli zależy nam na oryginalności, można pokusić się również o przygotowanie prezentacji multimedialnej dla rodziców, chrzestnych oraz dziadków. Do takiej prezentacji warto dobrać odpowiednią muzykę oraz trafne komentarze. Film oczywiście najlepiej wyświetlić na rzutniku, ale warto też nagrać jego kopie na płyty, by wręczyć je najbliższym. Taka prezentacja na pewno będzie stanowić nie tylko świetny prezent w ramach podziękowań, ale będzie też oryginalną pamiątką.