Prezenty na ślub zrób to sam

Własnoręcznie wykonane prezenty zazwyczaj robią o wiele większe wrażenie niż prezenty kupowane. Dlatego jeśli w najbliższym czasie wybierasz się na ślub i zastanawiasz się, co wręczyć bratu lub siostrze, z całą pewnością możesz postawić na samodzielnie wykonany podarunek  ślubny. Taki prezent będzie nie tylko oryginalny, ale także niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Bardzo często brakuje nam pomysłów na nietuzinkowe prezenty ślubne, a tymczasem takie podarunki można zrobić samemu. Poszukując pomysłów na oryginalne podarunki weselne, warto kierować się przede wszystkim pomysłowością oraz kreatywnością. Dzięki temu na pewno powstanie prezent, który wyróżni się spośród dziesiątek innych upominków wręczonych młodej parze przez gości weselnych.

Ciekawym pomysłem na prezent ślubny zrób to sam może być kolaż zdjęciowy. Można go wykonać z fotografii, które dostaniemy od przyszłych małżonków. Do wykonania takiego prezentu wcale nie trzeba specjalnych umiejętności czy drogich przedmiotów. Potrzebne są zdjęcia, nożyczki, duża rama (może być to tablica korkowa) oraz klej. Zdjęcia powinny komponować się ze sobą. Wystarczy ułożyć je w odpowiedniej kompozycji, a po zakończonej pracy założyć szybę i obwiązać prezent wstążką.

Niebanalnym pomysłem na prezent ręcznie robiony może być też wykonanie księgi gości, która będzie stanowiła fantastyczną pamiątkę z wesela. Można postawić na oryginalną formę takiej księgi bądź oprawić ją tradycyjnie – jak album. W trakcie wesela w takiej księdze każdy z zaproszonych gości może wpisać swoje życzenia dla pary młodej.

Młodej parze można podarować także samodzielnie wykonane poszewki na poduszki (można na nich na przykład wyszyć ich imiona lub inicjały). Szczególnie ładnie będą prezentować się poduszki obszyte koronką (koronkę bez problemu dostaniemy w sklepie z pasmanterią).

Ciekawym pomysłem na prezent ślubny DIY może być też wykonanie figurek z masy solnej. W ten sposób można zrobić figurki pary młodej bądź wyczarować inne drobiazgi. Figurki oczywiście warto pomalować na kolorowo i zabezpieczyć lakierem, aby były jeszcze bardziej trwałe.

Prezenty ślubne własnoręcznie wykonane są znacznie cenniejsze od prezentów kupowanych, głównie z tego względu, że w robienie takich podarunków wkłada się niekiedy bardzo duże zaangażowanie. By zrobić upominek dla pary młodej można szukać właściwie inspiracji wszędzie. Ważne jest jedynie, aby wykonany upominek był dopasowany do charakterów i upodobań osób, którym prezent wręczymy.