Co zamiast kwiatów?

Każdej młodej parze razem z najlepszymi życzeniami na nowej drodze życia, wręcza się prezent. Oczywiście wcale nie musi być to podarunek kosztowny, gdyż coraz bardziej popularne stają się chociażby własnoręcznie wykonywane prezenty ślubne. W ten sposób można stworzyć naprawdę nietuzinkowy drobiazg, który będzie wspaniałą pamiątką.

Jeszcze do niedawna do każdego prezentu ślubnego tradycyjnie były wręczane kwiaty. Obecnie przyszli małżonkowie coraz częściej życzą sobie, aby kwiaty zostały zastąpione innym drobiazgiem. Informacji na ten temat można szukać w zaproszeniu ślubnym. Jeśli jednak młodzi nie zaznaczyli wyraźnie, co chcieliby dostać, wówczas sami musimy wykazać się kreatywnością.

Ciekawym pomysłem na prezent zamiast kwiatów może być butelka dobrego wina. Oczywiście powinno to być wino dobrej jakości, które na dodatek wraz z biegiem czasu będzie zyskiwało na wartości. W ten sposób młoda para może stworzyć własną piwniczkę. Wino jest trwałym i praktycznym prezentem ślubnym.

Zamiast kwiatów przyszłym małżonkom można również wręczać pluszowe maskotki, książki lub płyty. Takie drobiazgi nie są drogie, więc na ich kupno może zdecydować się właściwie każdy, kto dostał zaproszenie na ślub. Dość dobrze powinny też sprawdzić się czekoladki oraz rozmaite słodycze.

Jednym z coraz bardziej popularnych prezentów zamiast kwiatów okazują się być również kupony totolotka. Z takim prezentem łączy się wiele zabawy i emocji, zwłaszcza podczas późniejszego sprawdzania wylosowanych numerków. Być może jeden z kuponów podarowany młodej parze przez gości okaże się być tym szczęśliwym?

Goście weselni mogą zostać także poproszeni o obdarowanie pary młodej różnego rodzaju biletami czy karnetami. To także ciekawy pomysł na podarunek zamiast kwiatów, zwłaszcza, że dzięki takim biletom nowo poślubieni małżonkowie z całą pewnością nie będą się nudzić. Młodej parze można podarować bilety do kina, zaproszenia na kurs masażu lub karnety na basen. Będzie to ciekawa alternatywa przede wszystkim dla tych par, które nie planują miesiąca miodowego.

Oczywiście młoda para może zażyczyć sobie nie tylko prezentów materialnych. Coraz piękniejszym zwyczajem jest prośba o pomoc dla dzieci z domów dziecka bądź dla osób ubogich. Goście mogą więc zgromadzić przybory szkolne czy inne akcesoria, które po weselu zostaną przekazane  potrzebującym. W ten sposób można pomóc dzieciom z hospicjów  czy nawet z krajów Trzeciego Świata!