Pomysł na prezent ślubny dla kolegi, koleżanki z pracy

Niekiedy zostajemy zaproszeni na ślub kolegi lub koleżanki z pracy. W takiej sytuacji także należy postarać się o odpowiedni prezent ślubny, który powinien być oryginalny oraz funkcjonalny. Możemy zdecydować się na nietypowy podarunek weselny, ale warto wiedzieć, że takie upominki sprawdzą się najlepiej wówczas, kiedy nasza koleżeńska relacja jest naprawdę bliska.

Bardzo prostym sposobem na wybór prezentu ślubnego dla kolegi czy koleżanki z pracy jest zapytanie się osoby planującej wesele, czy czegoś nie potrzebuje. Zapytać zawsze warto, ale wówczas należy się liczyć z tym, że wymieniony przez naszą koleżankę prezent może okazać się niedostępny lub zbyt drogi.

Kolejną opcją może być pomysł kupienia jakiegoś domowego drobiazgu. Takie przedmioty na ogół się przydają, ale trzeba znaleźć przedmiot na tyle oryginalny, aby nie został zdublowany. Zamiast kompletu filiżanek czy garnków możemy podarować przyszłym małżonkom na przykład solniczkę i pieprzniczkę w kształcie dwóch połówek serc. Takie podarunki będą nie tylko funkcjonalne, ale jednocześnie bardzo miłe.

Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą gotówką, a zależy nam na wręczeniu młodej parze oryginalnego prezentu weselnego, wówczas taki podarunek możemy też wykonać zupełnie samodzielnie. By zrobić nietypową laurkę wcale nie trzeba posiadać wielkich zdolności plastycznych.

Ciekawym pomysłem na prezent ślubny dla kolegi lub koleżanki z pracy może być też wykorzystanie fotografii przyszłych małżonków i umieszczenie ich zdjęć na przykład na koszulkach czy kubkach. Obecnie tego rodzaju usługi są oferowane przez wiele zakładów fotograficznych. W ten sposób można również wyczarować całkiem oryginalny prezent, który na pewno wzruszy i zaskoczy nowożeńców.

Istnieje wiele pomysłów na podarunek ślubny dla kolegi czy koleżanki z pracy. Możemy też zdecydować się na kupno oryginalnych gadżetów z wygrawerowanymi imionami małżonków: długopisów, kieliszków czy talerzy. Takie prezenty wzbudzają uśmiech i stanowią piękną pamiątkę z dnia ślubu.

Na nową drogę życia zazwyczaj młodej parze wcale nie trzeba wiele, gdyż mają przecież siebie i to jest najpiękniejszym darem. Dlatego wcale nie trzeba sięgać po drogie i kosztowne prezenty, które zrujnują nasz portfel. O wiele lepszym rozwiązaniem może być kupno tańszego drobiazgu, który zostanie podarowany prosto z serca.